Neva Masquerade - historia rasy

Rzeka Newa w St. Petersburgu

Historia rasy kotów Neva Masquerade (NEM) jest powiązana z rasą dobrze znanych kotów syberyjskich. Według legendy pierwsze koty z oznaczeniami (charakterystyczną maseczką) pojawiły się w okolicach Petersburga w XVII wieku. Były efektem samoistnych krzyżówek pomiędzy kotami syberyjskimi z niezwykle popularnymi wówczas na arystokratycznych salonach kotami syjamskimi.

Etymologia nazwy Neva Masquerade pochodzi od rzeki Newy, która przepływa przez Petersburg i od balów maskowych, jakie w ówczeesnych czasach wydawali rosyjscy władcy i arystokraci. Koty rasy Neva Masquerade mają na pyszczku charakterystyczną „maseczkę”, która odróżnia je od siostrzanych kotów syberyjskich.

Archer White Siberica*PL Neva Masquerade

Moda na koty syjamskie przeminęła, ale koci bywalcy salonów pozostawili po sobie ślad – od czasu do czasu w miotach dziko, różnorodnie umaszczonych i wolno żyjących syberyjczyków rodziły się i rodzą po dzień dzisiejszy koty o charakterystycznym, syjamskim ubarwieniu.

Pierwszy standard dla kotów rasy Neva Masquerade został przygotowany stosunkowo niedawno bo w 1987, w Związku Radzieckim, w klubie „Kofofiej”, któremu przypisuje się także autorstwo nazwy – Neva Masquerade (Neva Masquarade).Kontakt, rezerwacja kociąt:

+48 603 267 996


#catsforsale #nevamasquerade #siberiancat #KatzenZumVerkauf #кошкинапродажу #chatsàvendre #猫待售 #gattiinvendita #ventadegatos #قطط للبيع